BrainMax MOOD BOOSTER, komplex pro podporu nálady, 90 rostlinných kapslí

13 vědecky ověřených látek pro dobrou náladu, duševní rovnováhu, mentální jasnost a klid. Obsahuje standardizované extrakty z bylin, včetně třezalky tečkované, která je vysoce ceněnou bylinou pro své uklidňující účinky. Taktéž obsahuje extrakt z bazalky posvátné, která podporuje adaptaci na stresBrainMax Mood Booster je vhodný pro ty, kteří propadají pocitům smutku, nedostatku motivace, roztržitému jednání a těm, kteří potřebují podpořit koncentraci a přesto si zachovat pocity klidu.

Skladem
Kód: 48616
Značka: BrainMax
699 Kč / ks 578 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8595726804886
48616 2 mood booster vizual
Novinka Tip

Dobrá nálada, uklidnění a snížení napětí

BrainMax MOOD BOOSTER je komplex navržený pro podporu nálady, snížení napětí, klid, relaxaci, mentální soustředění a motivaci bez pocitu roztěkání. Kombinuje sílu přírodních extraktů a esenciálních nutričních látek pro podporu duševní rovnováhy.

mood booster produkt
mood booster_1

Kdy dochází k duševním potížím?

Kromě sociálních a genetických faktorů, můžeme propadat pocitům smutku, úzkostí, nebo depresí vlivem nerovnováhy neurotransmiterů v mozku. Neurotransmitery jsou chemické látky, které přenášejí signály mezi nervovými buňkami v mozku a ovlivňují různé aspekty našeho duševního stavu a chování. Jedním z hlavních neurotransmiterů spojených s dobrou náladou je serotonin. Další důležitý neurotransmiter je dopamin, který je spojen s odměnou, motivací a pocity štěstí. Kromě serotoninu a dopaminu mohou další neurotransmitery, jako je například noradrenalin, GABA a glutamát, hrát roli v regulaci nálady a emočně vyrovnaného chování. 

neurotransmiter

Co ovlivňuje naši náladu a kdy propadáme pocitům smutku?

Serotoninu se také přezdívá hormon štěstí. Jedná se o neurotrasmiter, který ovlivňuje to, jaký způsobem zpracováváme své emoce, protože je zodpovědný za přenos signálů v mozku. Jednoduše bychom jej mohli popsat jako typ neurotransmiteru zodpovědného za regulaci nálady, spánku, apetitu a dalších funkcí v lidském těle. Jeho optimální hladina se u nás projeví dobrou náladou, dostatkem motivace a energie pouštět se do věcí v plné síle. Serotonin v nám vzbuzuje pocity důležitosti a naopak jeho nedostatek může způsobit to, že se cítíme ustaraní, depresivní, ale také se může objevit obsesivní chování nebo poruchy spánku. Jeho produkce je závislá na tryptofanu, vitamín B6 a B3.

Standardizovaný extrakt z třezalky tečkované pro emoční rovnováhu a spánek

Třezalka tečkovaná je oblíbená bylina známá pro své účinky proti stresu a podporu duševního zdraví. Obsahuje aktivní látky hypericin a hyperforin, které působí na chemické procesy v mozku a pomáhají stabilizovat náladu. Její užívání se doporučuje v období zvýšeného psychického napětí a stresu, protože pomáhá obnovit duševní rovnováhu a zlepšit kvalitu spánku.

trezalka
mood booster_2

S-adenosylmethionin (SAMe)

S-adenosylmethionin (SAMe) je látka, kterou tělo přirozeně produkuje z aminokyseliny methioninu ve spojení s adenosintrifosfátem (ATP). SAMe hraje klíčovou roli v mnoha biologických procesech, včetně tvorby, opravy a udržování buněčných membrán, jakož i ve výrobě neurotransmiterů.

Komplex vitamínů B pro podporu nervového systému

Vitamíny B6, B12 folát a niacin patří do rodiny vitamínů B. Jsou nezbytné pro udržení zdraví nervového systému a hrají klíčovou roli v tvorbě myelinu. Izolačního materiálu, který obklopuje nervová vlákna a zajišťuje rychlý přenos nervových signálů. Proto jsou vitamíny skupiny B nezbytné k nastolení duševní rovnováhy.

nervovy system detail4
bazalka posvatna

Extrakt z bazalky posvátné standardizovaný na 2% kyseliny ursolové

Bazalka posvátná, známá také pod názvem tulsi nebo svatá bazalka, je považována v Indii za jednu z nejposvátnějších rostlin a je hluboce zakořeněná v mnoha hinduistických tradicích. Tradičně se používá k posílení imunity, úlevě od stresu a zlepšení celkové vitality a zdraví. Jde o adaptogenní bylinu, která jakožto taková pomáhá tělu adaptovat se na stres a zvyšovat odolnost vůči stresovým faktorům. Adaptogeny podporují rovnováhu v těle tím, že normalizují fyziologické funkce, které mohou být narušeny stresem. Díky tomuto mechanismu stres lépe zvládáme.

L-Theanin ze zeleného čaje pro lepší soustředění 

L-Theanin je jedinečná aminokyselina, která se přirozeně vyskytuje v zeleném čaji (Camellia sinensis). Díky této látce zelený čaj podporuje relaxaci a duševní bdělost. Příjemně nakopne k mentálnímu i fyzickému výkonu a efektivně chrání před stresem. Pokud jste citlivější na účinky kofeinu a na kávu či yerbu reagujete roztěkanou myslí, L-theanin ze zeleného čaje je výborný pomocník. Pomáhá zmírnit některé z negativních účinků kofeinu, jako jsou podrážděnost nebo nervozita a více podpoří schopnost soustředění. To vše bez pocitu roztěkanosti.

theanine
tehotenstvi

Folát pro normální psychickou činnost

Folát je klíčový pro produkci neurotransmiterů, což jsou chemické látky, které přenášejí signály mezi nervovými buňkami. Patří sem neurotransmitery jako serotonin, dopamin a noradrenalin, které se podílí na regulaci nálady, emocí a kognitivních funkcí. Folát navíc pomáhá regulovat funkci hypothalamu, hypofýzy a nadledvin, což jsou klíčové části nervového systému odpovědné za reakci na stres. Má rovněž vliv na kognitivní funkce, jako je paměť a mentální ostrost. Aby byla suplementace kyseliny listové skutečně efektivní, musí být v aktivní formě. Jde o formu, kterou dokáže naše tělo okamžitě využít. Folát je aktivní pro tělo nejlépe využitelná forma vitamínu B9Methyl folát je na rozdíl od kyseliny listové v našem těle využit bez ztrát a potíží. 

Dávkování :

2 kapsle jednou denně

 

Složení ve 2 kapslích (45 dávek) RHP*
Standardizovaný extrakt z třezalky tečkované 0,3% hypericinu 400 mg **
L-Tryptofan 300 mg **
GABA 250 mg **
S-adenosyl-L-methionin (SAMe) 200 mg **
Standardizovaný extrakt z bazalky posvátné (min. 2% kyseliny ursolové) 100 mg **
L-theanin 100 mg **
Taurin 100 mg **
Kyselina pantotenová (jako D-panthotenát vápenatý) 18 mg 300%
Vitamin B3 (nikotinamid) 16 mg 100%
Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát) 1,4 mg 100%
Quatrefolic® glukosaminová sůl 370,5 mcg **
z toho 5-Methyltetrahydrofolát (aktivní forma kyseliny listové) 200 mcg 100%
Vitamin B12 (metylkobalamin) 100 mcg 4000%
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

1. Linde, K., Berner, M., & Kriston, L. (2008). St John's wort for major depression.. The Cochrane database of systematic reviews, 4, CD000448.

2. Ng, Q., Venkatanarayanan, N., & Ho, C. (2017). Clinical use of Hypericum perforatum (St John's wort) in depression: A meta-analysis.. Journal of affective disorders, 210, 211-221.

3. Vorbach, E., Arnoldt, K., & Wolpert, E. (2000). St John’s Wort. Drugs & Aging, 16, 189-197.

4. Singh, D., & Chaudhuri, P. (2018). A review on phytochemical and pharmacological properties of Holy basil (Ocimum sanctum L.). Industrial Crops and Products.

5. Kikuchi, A., Tanabe, A., & Iwahori, Y. (2020). A systematic review of the effect of L-tryptophan supplementation on mood and emotional functioning. Journal of Dietary Supplements, 18, 316 - 333.

6. Gonzalez, I., Polvillo, R., Ruiz-Galdón, M., Reyes-Engel, A., & Royo, J. (2021). MAOB rs3027452 Modifies Mood Improvement After Tryptophan Supplementation. International Journal of General Medicine, 14, 1751 - 1756.

7. Strasser, B., Gostner, J., & Fuchs, D. (2016). Mood, food, and cognition: role of tryptophan and serotonin. Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolic Care, 19, 55–61.

8. Kagan, B., Sultzer, D., Rosenlicht, N., & Gerner, R. (1990). Oral S-adenosylmethionine in depression: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial.. The American journal of psychiatry, 147 5, 591-5 .

9. Abdou, A., Higashiguchi, S., Horie, K., Kim, M., Hatta, H., & Yokogoshi, H. (2006). Relaxation and immunity enhancement effects of γ‐Aminobutyric acid (GABA) administration in humans. BioFactors, 26.

Složení: Třezalka tečkovaná extrakt 0,3% hypericinu, L-Tryptofan, GABA, S-adenosyl-L-methionin (SAMe), extrakt z bazalky posvátné (min. 2% kyseliny ursolové), L-theanin, taurin, kyselina pantotenová (jako D-panthotenát vápenatý), vitamin B3 (nikotinamid), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), Quatrefolic® glukosaminová sůl - z toho 5-Methyltetrahydrofolát (aktivní forma kyseliny listové), vitamin B12. Rostlinná kapsle na bázi HPMC. Bez obsahu balastních látek.

Skladování: Při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

Upozornění: Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno dětem. Neužívejte pokud zároveň užíváte léky ze skupiny antikoagulantů, antidepresiv a benzodiazepinů.

Velikost balení: 90 rostlinných kapslí

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: