BrainMax Fisetin 200 mg, silný antioxidant, podpora zdrvého stárnutí, 20 g

Fisetin je rostlinný polyfenol přítomný v mnoha rostlinách. Poprvé byl izolován z rostliny škumpa benátská, nicméně obsahují jej i např. i nám dobře známé jahody. Poměr fisetinu ve vztahu k jednotlivým rostlinám je velmi malý, to znamená, že pro jeho terapeutické využití byste museli konzumovat velké množství těchto plodů. Fisetin pomáhá odstraňovat senescentní nebo poškozené buňky a v tom tkví jeho největší síla. BrainMax Fisetin je extrahován z větví Cotinus coggygria (již zmíněná škumpa vlasatá). Je ve formě prášku a každá odměrka obsahuje 200 mg fisetinu, což je stejně, jako 1,2 kg jahod!

Skladem
Kód: 46259
Značka: BrainMax
1 199 Kč / ks 1 071 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.1 kg
EAN: 8594190032498
46259 fisetin
Tip

Zdravé stárnutí díky zbavení se neaktivních buněk

Fisetin je antioxidant, který obsahují především jahody. V průběhu stárnutí se v našem těle hromadí senescentní buňky. Jde o buňky, které jsou ,,přestárlé". Pokud jsou buňky poškozeny a vše funguje jak má, tak dojde k jejich automatické eliminaci a náhradě za buňky nové. Nikoliv však u senescentních buněk. Ty se naopak hromadí. Senescentní buňky jsou staré buňky, které pro vás nedělají absolutně nic. Nerostou, ani se nedělí, ale mohou způsobit poškození buněk kolem nich. Naštěstí Fisetin funguje jako senolytikum. To znamená, že zabraňuje akumulaci senescentních buněk a dokáže je odstranit.

ruj vlasata
jahody detail2

1,2 kg jahod obsahuje 200 mg fisetinu (1 odměrka)

Mezi nejbohatší zdroje fisetinu patří např. jahody (přibližně 160 mcg fisetinu na g)1. Pokud byste chtěli přijmout doporučenou denní dávku fisetinu v potravě, museli byste spořádat 1,2 kg kvalitních jahod. Jahody díky svému množství a obsahu cukru nejsou nejlepší cestou při získávání doporučené denní dávky. Přece jen mluvíme o více než kilogramu jahod denně.

Eliminuje škodlivé toxiny a volné radikály

Fisetin dovede procházet i hematoencefalickou bariérou. Pomáhá tak mozkovým buňkám začít produkovat proteiny, které jsou zásadní pro správnou strukturu a funkci mozkových buněk, zejména na komunikačních spojích známých jako synapse mezi buňkami. Funguje tak, že vychytává škodlivé toxiny a volné radikály v těle včetně mozku, které mohou poškodit buňky.

mozek

Dávkování

Doporučená denní dávka je do 1,5 g. Fisetin umístěte pod jazyk na cca dvě minuty. 

 

Je nám líto, ale kvůli legislativním předpisům EU, nemůžeme informovat o všech účincích, které tento produkt nabízí. Proto Vás prosím, abyste si informace zjistili z Vámi dostupných zdrojů.

Složení v 1 odměrce
Množství v 1 odměrce %RHP*
Fisetin
200 mg
***
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

1. KHAN, Naghma, Deeba N. SYED, Nihal AHMAD a Hasan MUKHTAR. Fisetin: A Dietary Antioxidant for Health Promotion. 2013.

Složení: Fisetin v prášku. Bez obsahu balastních látek.

Obsah balení: 20 g.

Skladování: Při pokojové teplotě na suchém tmavém místě.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 6.1.2024
Jůůů, hned kupuji pro rodiče. Myslím, super prevence.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: