Adaptogeny

AdaptogenyModerní historie adaptogenů začíná v roce 1940, kdy ruští botanici Lazarev a Brekhram prozkoumali více než 4000 rostlin a bylin a mezi nimi identifikovali 12 velmi speciálních - adaptogenů. Do roku 1984 bylo publikováno více než 1500 farmakologických a klinických studií na tyto adaptogenní byliny. Tento výzkum adaptogenních vlastností rostlin pokračuje i dnes a není pochyb, že tyto adaptogeny zvyšují adaptaci organismu na stres a normalizují fyziologii a zdraví pokožky. Tyto jedinečné rostliny přežily dobu ledovou a přizpůsobili se životu v nejnáročnějších podmínkách na této planetě, životu na Sibiři. Výsledkem je, že mají vzácné vlastnosti, které pomáhají zlepšit celkové zdraví, pokud se používají terapeuticky a zároveň jsou známé pro zpomalení procesů stárnutí na pokožce.

Zde jsou některé adaptogeny, které používáme:

  • Rozchodnice Růžová (Rodiola Rosea) - Ruské nejlépe střežené tajemství zdraví a dlouhověkosti" (Dr. Howard Peiper). Je známá pro své fantastické adaptogenní vlastnosti. Existuje více než 20 druhů Rozchodnice v přírodě, ale vzhledem k přítomnosti klíčových složek jako Rosavin, ROSARINA a Rosin je Rozchodnice Růžová ruského původu ze Sibiře nejdůležitější použití pro oddálení stárnutí.
  • Ženšen sibiřský - je keř, velmi odolný vůči extrémní ruské zimě. Je známý pro své adaptogenní vlastnosti a celou řadu minerálů příznačných pouze pro tento typ ženšenu. V Rusku se tato rostlina tradičně používá k léčbě infekce, léčení nemocí a zlepšení vzhledu kůže.
  • Klanopraška čínská - sibiřská rostlina podobná vinné révě. Její plod, podobný višní je dobře známý pro své přírodní léčivé účinky a je jeden z nejúčinnějších adaptogenů na planetě. V Rusku je Klanopraška tradičně používán lovci Nanai na zlepšení nočního vidění, jako tonikum na potlačení pocitu hladu, žízně a vyčerpání. Klanopraška je plný vitaminu E, přírodního vitaminu prospěšného pokožce, který je silný antioxidant s léčebnými a preventivními vlastnostmi. Obsahuje také vysoký obsah vitaminu C, minerálních látek a esenciálních olejů.
  • Arálie manžurská - nabízí omlazení a pevnost pokožky tím, že zlepší její odolnost vůči vnějším vlivům a detoxikaci. Díky stimulaci, tonizaci a adaptogenním vlastnostem, poskytuje příznivý účinek na suchou a ochablou pokožku na obličeji, obnovení její pružnosti a vyhlazení vrásek a jemných linek. Krásné tonizuje pleť, činí ji sametově jemnou.