BrainMax Vitamin K2 jako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA 150 mcg, 100 rostlinných kapslí

BrainMax Vitamin K2 jako MK-7 je patentovaná forma od norské značky K2VITAL®DELTA. Jde o nejlépe vstřebatelnou formu vitamínu K2. Ze všech vitamínů K má nejdelší poločas rozpadu, to znamená, že oproti jiným vitamínů K, zůstává v těle až 72 hodin! Je chráněn sférickou skořápkou a tím je dostatečně chráněn jak při výrobě, tak i v gastrointestinálním traktu.

Díky své schopnosti podporovat správný metabolismus vápníku je nezbytný pro zdraví kostí, stejně jako zubů, podílí se na správné srážlivosti krve a tím i lepším zacelením ran. Nedostatek vitamínu K se může projevit bolestmi kostí, kloubů, ale také nedostatečným srážením krveBrainMax Vitamin K2 MK-7 obsahuje v každé kapsli 150 mcg vitamínu K2 MK-7, takže jednou kapslí doplníte denní příjem vitamínu K. Kapsle neobsahuje žádné balastní látky a je doplněna od BIO olivový olej pro lepší vstřebatelnost, který obsahuje 2,4% polyfenolů

Skladem
Kód: 46871
Značka: BrainMax
599 Kč / ks 535 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190031705

Jak se projevuje nedostatek vitamínu K2?

Nedostatek vitamínu K2 mohou mít lidé s poruchou funkce střev, kdy nedochází ke správnému vstřebávání vitamínů a minerálů, dále lidé s poruchami jater, nebo osoby často užívající antibiotika. Deficit vitamínu K2 se může projevit bolestmi hlavy, zad, kloubů, snadným vznikem modřin a výrazný nedostatek se projeví zvýšenou krvácivostí, řídnutím kostí a následnými zlomeninami, protože je nezbytný pro správné vyživení kostí. Řídí transport a distribuci vápníku a zajišťuje, že se dostane tam, kde je potřeba.

Pro koho je důležité užívání vitamínu K2?

 • Pro osoby s poruchami trávení nebo onemocněním střev.
 • Pro menopauzální ženy.
 • Pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Pro starší osoby, u kterých často dochází k řídnutí kostí a zlomeninám.
 • Pro osoby s oslabenou imunitou.
 • Osoby s onemocněním kostí a kloubů nebo jejich predispozicemi.
 • Osoby užívající vápník.
 • Osoby se sklony k srdečně-cévním onemocnění.

Proč právě BrainMax vitamín K2 MK-7 all-trans K2VITAL®DELTA?

Vitamín K2 je vitamín rozpustný v tucích a jde o nezbytný vitamín nejen pro naše kosti ale také pro náš srdečně cévní systém. Část vitamínu K se tvoří v našich střevech, nicméně pouze v malém množství. Velmi často je tento vitamín deficitní. Možným vysvětlením nedostatku K2 jsou změny v konzervaci a skladování potravin, které snižují přirozené kvašení v potravinách. K2 jako MK7 je biologicky dostupný a má nejdelší poločas rozpadu ze všech vitamínů K.

 • Nejlépe vstřebatelná a využitelná forma vitamínu K2 MK-7.
 • Patentovaná forma vitaminu K2 - K2VITAL®DELTA MK-7.
 • V těle zůstává až 72 hod.
 • Je stabilní a vydrží až 2 roky.
 • Podílí se na správném srážení krve.
 • Podporuje zdraví kostí, zubů.
 • Obohaceno o BIO olivový olej s obsahem 2,4% polyfenolů.
 • V jedné kapsli 150 mcg.
 • Rostlinné kapsle bez obsahu balastních látek.
d3k2 produkt2

Náš vitamín K2 MK-7 vydrží v těle až 72 hodin!

Nevýhodou vitamínu K je to, že se poměrně rychle z těla vylučuje. Vitamín K2 ve formě MK7 all-trans je mnohem stabilnější než jiné formy. Vyznačuje se vysokou využitelností pro tělo a oproti běžným formám vitaminu K2, které mají poločas rozpadu pouhé 1,5 hodiny, zůstává v těle až 72 hodin! To znamená, že má 48x delší poločas rozpadu. Je vyroben s dvojitým zapouzdřením a tím je chráněn při výrobě a především v trávicím traktu.

vitaminK2MK7 kappa4
vitamin K2MK7 etiketa2

V našem vitamínu K2 skutečně najdete vitamín K2

Společnost Kappa provedla také průzkum kvality, stability a účinnosti Vitamínu K2 v doplňcích stravy v neminerálních kombinacích, kde by stabilita neměla být problém. Polovina těchto neminerálních produktů s vitamínem K2 měla problémy s kvalitou, přičemž celá jedna třetina vzorku nevykazovala žádný měřitelný obsah Vitamínu K2 (nula). V pětině produktů byl změřen obsah vitamínu K2 v rozmezí 26–75% oproti deklarovanému množství na etiketě. Pouze u čtvrtiny produktů odpovídalo naměřené množství vitamínu K2 množství na etiketě.

Nejlepší forma vitamínu K2 MK-7!

Vitamín K2 (menachinon) má ještě několik podtypů, mezi nimiž jsou velké rozdíly ve vstřebatelnosti. Z deseti forem menachinonu jsou pro zdraví kostí nejdůležitější MK-4 a MK-7. Přestože oba jsou prokazatelně přínosem, MK-7 aktivuje největší podíl osteokalcinu a je pro tělo nejlepší formou vitaminu K2K2VITAL®DELTA oproti jiným prošel mnoha studiemi, které potvrdily jeho vysokou vstřebatelnost a stabilitu.

d3K2 produktovka6
vitaminK2MK7 kappa5

Patentovaná stabilní forma Vitamínu K2 MK-7

K2VITAL®DELTA MK7 je mnohem stabilnější při běžných i vyšších teplotách, a ani po několika měsících, nepodléhá tak rychle biodegradaci jako jiné formy Vitamínu K2. 

Vitamin K2 v období menopauzy

Během menopauzy u žen je zvýšené riziko úbytku kostní hmoty (výplň kostí). Kosti jsou křehčí a tím i náchylnější ke zlomeninám. Pro zdraví kostí se ze všeho nejdříve nabízí vápník. Ovšem ten, bez dostatečného množství vitamínu K2, se může usazovat v cévách. Vitamín K2 je v podstatě takový dopravce, který vápník spolehlivě doručí tam, kde je potřeba, to znamená - do kostí. V opačném případě se vápník hromadí v cévách, mozku nebo ledvinách, což má později dopad na zdraví srdečně-cévního systému.

menopauza

Dávkování

1 kapsle jednou denně.

 
Velikost dávky: 1 kapsle
Balení obsahuje 100 dávek.
Množství v 1 dávce %RHP*
Vitamin K2 jako MK-7
150 mcg
200%
BIO olivový ovocný prášek, 18% olivový olej, min. 2,4% polyfenolů
384,25 mg
***
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

Složení: Vitamin K2 jako MK-7 (150 mcg, RHP 200%), BIO olivový ovocný prášek, 18% olivový olej, min. 2,4% polyfenolů (384,25 mg, RHP ***). Rostlinná kapsle na bázi HPMC. Bez obsahu balastních látek.

Skladování: Při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

Upozornění: Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Při užívání přípravku dbejte na pitný režim.

Velikost balení: 100 rostlinných kapslí

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KL Avatar autora | 19.10.2023
Dlouhodobě věřím všem produktům od této značky. Vlastní skvělá zkušenost. Doporučuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: