BrainMax Super Maca extrakt, 700 mg, 100 rostlinných kapslí

Maca jako adaptogen, je známá svou schopností pomáhat zvyšovat sílu, vytrvalost a optimalizovat hormony. Maca pomáhá hormonálnímu systému žen, obzvlášť v období menopauzy (mírní příznaky, jako jsou návaly horka a nespavost) a ve dnech menstruace. Mezi schválená zdravotní tvrzení pro Macu patří: Fyzické a duševní zdraví, vytrvalost, vitalita, plodnost, sexualita, hormonální systém - menopauza, zdroj fytoestrogenů. Maca extrakt je koncentrovanější formou běžného maca prášku. Každá kapsle obsahuje 500 mg extraktu a tím zajišťuje i vyšší koncentraci účinných látek.

Skladem
Kód: 47835
Značka: BrainMax
389 Kč / ks 347 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190034157

Silný extrakt doplněn o BIO Maca, bez aditiv
ucinky
Široké spektrum účinků na lidský organismus
historie
Sloužila jako léčivo již před více než 2000 lety
silny extrakt
Silný extrakt doplněn o BIO Maca, bez aditiv
 

Kdy může Maca pomoci?

Máte pocit, že vám chybí energie a vitalita? Chcete zlepšit své fyzické a duševní schopnosti? Řešením může být maca, přírodní superpotravina s bohatou historií a širokým spektrem účinků!

  • Podpora energie a výdrže: Maca je často používána pro zvýšení energie a výdrže, což je užitečné zejména pro osoby, které se cítí unavené nebo vyčerpané.
  • Podpora reprodukčního zdraví: Může mít pozitivní účinky na reprodukční zdraví u mužů i žen, včetně zvýšení plodnosti a libido.
  • Regulace hormonální rovnováhy: Pomáhá vyrovnávat hormony, což může být užitečné v období menopauzy, PMS nebo při problémech spojených s menstruačním cyklem.
  • Podpora duševního zdraví: Maca může pomoci zlepšit náladu a snížit symptomy úzkosti a deprese.
  • Zlepšení fyzického výkonu: Někteří sportovci užívají macu k zlepšení fyzického výkonu a svalové síly.
  • Podpora kognitivních funkcí a paměti: Pozitivní vliv na kognitivní funkce, včetně zlepšení paměti a koncentrace. To ocení obzvlášť pracující, studenti, případně starší osoby.
blok energie

Studie potvrzují zvýšení energie a fyzického výkonu

Maca byla předmětem různých studií zaměřených na její potenciální zdravotní přínosy, včetně vlivu na hladinu energie. Několik studií zkoumalo její vliv na fyzický výkon. Například studie z roku 2009 provedená výzkumníky z Northumbria University2 zjistila, že sportovci, kteří užívali prášek Maca po dobu 14 dní, vykázali významné zlepšení ve svých časech na 40 km cyklistické časovce ve srovnání s jejich předchozími výkony. Studie došla k závěru, že maca by mohla být prospěšná pro zlepšení fyzického výkonu, což naznačuje potřebu dalšího výzkumu v této oblasti. 

Maca zvyšuje mužskou plodnost 

Maca (Lepidium meyenii) má významný vliv na mužskou plodnost, zejména na kvalitu a množství spermií. Studie naznačují, že konzumace macy zlepšuje kvalitu a koncentraci spermií. Randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie z roku 2021 prokázala, že maca má pozitivní účinky na spermiogram, tedy na analytické hodnocení ejakulátu. Kromě fyzického výkonu byla maca studována i pro své účinky na sexuální touhu. Pilotní studie s trénovanými cyklisty ukázala, že za 14 dní užívání se cyklistům zvýšilo libido oproti výchozím testům. V další studii3 muži ve věku 21-56 let dostávali Macu v jedné ze dvou dávek: 1 500 mg nebo 3 000 mg nebo placebo. Zlepšení libida bylo u Maca pozorováno od 8 týdnů léčby.4

plodnost_1
Maca-2

Proč je lepší extrakt než klasický prášek?

Maca obsahuje bioaktivní látky, které stojí za všemi jejími účinky. Extrakty jsou, oproti prášku z kořene, lépe vstřebatelné, jelikož se dostanou do vašeho krevního oběhu rychleji a jsou mnohem koncentrovanější a tak stačí mnohem menší množství, aby Maca začala účinkovat. Maca extrakt je zde v poměru 6:1. 

8/10 žen trápí hormonální nerovnováha

Hormonální nerovnováha je stav, kdy v těle dochází k nadměrné nebo nedostatečné produkci jednoho nebo více hormonů. Pokud nejsou hormony v rovnováze,  projeví se to u žen v plodném věku rozvojem PMS neboli premenstruačním syndromem. To zahrnuje příznaky, jako jsou bolesti hlavy, nadýmání, podrážděnost, výkyvy nálad, únava, bolesti břicha nebo neklid. Maca při pravidelném užívání pomáhá optimalizovat hormonální systém žen a tím i mírnit příznaky premenstruačního syndromu, stejně jako nepříjemné příznaky menopauzy.

Studie publikovaná v časopisu Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine ukázala, že Maca pomáhá zlepšit hormonální profil a snížit symptomy spojené s menopauzou u žen, ale i na plodnost žen.

BIO MACA
Adaptogenni efect (1)

Jak fungují adaptogeny? 

Maca jako adaptogen, je známá svou schopností pomáhat zvyšovat sílu, vytrvalost a optimalizovat hormony. Adaptogeny pomáhají zvyšovat odolnost na stres a snižovat úzkost tím, že zabraňují uvolňování stresových hormonů (CRH -> kortizol). Jinými slovy, pomáhají snižovat potřebu vašeho těla produkovat stresové hormony v reakci na stres. Nedochází tak k adrenálnímu vyčerpání a dalším negativním efektům spojeným s dopady stresu, jako jsou: úzkost, hormonální nerovnováha, ztráta libida nebo problémy se štítnou žlázou.

Dávkování

1 kapsle 1-3 krát po jídle.

 
1 rostlinná kapsle
Množství v 1 kapsli %RHP*
Maca extrakt z kořene 6:1
500 mg
***
BIO Maca
200 mg
***
* % denní referenční hodnoty příjmu
*** denní referenční hodnota příjmu není stanovena
 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

1. MEISSNER, H.O., A. MSCICZ, H. Reich BILINSKA, P. MROZIKIEWICZ, T. Bobkiewicz KOZLOWSKA, B. KEDZIA, A. LOWICKA a I. BARCHIA. Hormone-Balancing Effect of Pre-Gelatinized Organic Maca (Lepidium peruvianum Chacon): (III) Clinical responses of early-postmenopausal women to Maca in double blind, randomized, Placebo-controlled, crossover configuration, outpatient study. 2006.

2. STONE, Mark, Alvin IBARRA, Marc ROLLER, Andrea ZANGARA a Emma STEVENSON. A pilot investigation into the effect of maca supplementation on physical activity and sexual desire in sportsmen. 2009.

3. GONZALES, GF, A CÓRDOVA, K VEGA, A CHUNG, A VILLENA, C GÓÑEZ a S CASTILLO. Effect of Lepidium meyenii (MACA) on sexual desire and its absent relationship with serum testosterone levels in adult healthy men. 2002.

4. MELNIKOVOVA, Ingrid, Tomas FAIT, Michaela KOLAROVA, Eloy C FERNANDEZ a Luigi MILELLA. Effect of Lepidium meyenii Walp. on Semen Parameters and Serum Hormone Levels in Healthy Adult Men: A Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Pilot Study. 2015.

Složení: Maca (Lepidium meyenii) extrakt z kořene 6:1, BIO Maca (Lepidium meyenii)

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí! Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Hmotnost: 100 rostlinných kapslí.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JK Avatar autora | 4.2.2024
děkujííí, že jste udělali tuto super rostlinku v kapslích. Rychlejší, pohodlnější užívání.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: