BrainMax Shilajit, 15 g

Shilajit je pryskyřice, která vzniká v horninách rozkladem rostlin. Působením tlaku a tepla vyvěrá z hornin, kde je poté pryskyřice sbírána. Shilajit je jedním ze základních kamenů tradiční medicíny, protože přispívá k funkcím reprodukčního systému a močové soustavy. Podporuje zdraví kostí, podílí se na silnějším imunitním systému, přispívá k lepšímu trávení sacharidů, lipidů a pozitivně působí na duševní činnost. U žen přispívá k regulaci menstruace a jejímu hladkém průběhu.

BrainMax Shilajit je sbírán na úpatí Himalájí a poté šetrně sušen na slunci. Pochází z Pákistánu, z oblasti, který je bohatý na ten nejkvalitnější shilajit. Neobsahuje žádné další příměsi a je testován v akreditované laboratoři na bakterie, těžké kovy a plísně. Pravděpodobně vás překvapí jeho výrazná vůně i chuť, tu může v nápoji zmírnit lžička medu, který zároveň zvyšuje jeho působení.

Skladem
Kód: 45525
Značka: BrainMax
1 290 Kč / ks 1 152 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.2 kg
EAN: 8594190030104

Himalájské zlato Shilajit

Shilajit je možné nalézt na několika místech světa, nicméně ne všude je ve stejné kvalitě, čistotě s dostatečným množství účinných látek. Kvalita shilajitu závisí na místě sběru, nadmořské výšce, ale také jeho zpracování, které nesmí probíhat při vysoké teplotě. BrainMax Shilajit je sbírán na úpatí Himalájí v Pákistánu, ve výšce okolo 5000 m.n.m. Je uvězněn hluboko v pohořích, konkrétně v oblasti Khaplu a Siačenského ledovce na severu Pákistánu. Právě tam je potřeba se vydat pro ten nejkvalitnější shilajit. Poté, co se sesbírá, je sušen na slunci, takže na něj nepůsobí žádný jiný zdroj vysokého tepla a tím se zachovají jeho cenné látky. Celý proces sběru a zpracování trvá až 6 měsíců.

shilajit detail drevena lzicka2
himalajske zlato shilajit

Více než 80 minerálů = Shilajit, asphaltum

Pro shilajit je specifická kyselina fulvová. V přírodě je součástí humusu a aktivuje živiny v půdě, aby je mohly buňky rostlin využít. V těle fungují fulvokyseliny podobně. Působí jako takový transportér, který do buňky přenese živiny a jako výsledek je shilajit tak efektivní v jeho působení na organismus. Mimo to pomáhají fulvokyseliny odvádět z těla toxiny. Shilajit obsahuje až 86% kyseliny fulvové, proto doporučujeme držet se dávkování.

Shilajit je vhodný pro muže i ženy. Je bohatý na více než 80 minerálů a stopových prvků, což z něj dělá jeden z nejkomplexnějších doplňků produkovaných samotnou přírodou. U žen přispívá k bezproblémové a pravidelné menstruaci. U obou pohlaví přispívá k reprodukčnímu zdraví, zdraví močové soustavy a jakožto silný antioxidant podpoří imunitní systém. Také se podílí na zdraví kostí, kloubů a správném trávení.

Schválená zdravotní tvrzení

  • Normální stav kostí a kloubů.
  • Normální trávení.
  • Metabolismus sacharidů a lipidů.
  • Imunitní systém - antioxidant.
  • Menstruační komfort.
  • Duševní a poznávací činnost.
  • Omlazení.
  • Normální funkce reprodukčního systému.
  • Normální funkce močové soustavy.
  • Kontrola tělesné hmotnosti.
shilajit schvalene zdravotni tvrzeni4
shilajit davkovani

Dávkování

Shilajit je nejlépe užívat na lačno. Je vhodné jej užívat ráno kvůli dlouhé pauze od posledního jídla. Pokud nejste na lačno, doporučujeme dodržovat alespoň 30 minutový rozestup od jídel. Nekovovou lžičkou naberte množství asi o velikosti hrášku (0,2 g) a rozpusťte ve 250 ml teplé (nejlépe filtrované) vody. Postupně můžete denní dávku zvýšit až na 0,5 g. Dle ajurvédy je nejlepší užívat shilajit s troškou medu. Po třech až čtyřech týdnech denního užívání doporučujeme na týden vysadit.

 

 
Velikost dávky: 0,2 g
Množství v 1 dávce %RHP*
Pryskyřice Shilajit
200 mg
***
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

 

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

Složení: Pryskyřice Shilajit. 

Obsah balení: 15 g.

Země původu: Pákistán

Skladování: Při pokojové teplotě na suchém tmavém místě.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Vyráběno v České republice 

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 2.4.2024
Ještě jsem nezačal užívat :)
5
EN Avatar autora | 26.7.2023
Momentálně ještě nemohu Shilajit posoudit jelikož se účinky mají dostavit mezi 60-90 dnem, užívám momentálně 3 týdnem a zatím bez jakýchkoliv změn.. Každopádně chuťově je to opravdu výrazná nedobře chutnajici hmota, ve vodě se však rozpouští rychle.
5
DK Avatar autora | 31.5.2023
Tohle je opravdu zázrak. Doporučuji. Mám zkušenost.
5
AB Avatar autora | 30.5.2023
Černé zlato - to je naprostý zázrak. Znám ze zahraničí a koukám, že můžu pořídit už i v ČR. Super děkuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: