BrainMax Pure Schisandra tinktura 1:1, 100 ml

Schizandra je adaptogenní bylina. Adaptogeny jsou skupinou rostlin, které přežijí veškeré povětrnostní podmínky a jednoduše řečeno se adaptovaly na okolní podmínky. Chrání nás před stresem a celkově harmonizují naše tělo i mysl. Schizandra je také bohatá na antioxidanty. Antioxidanty pomáhají tělu bojovat proti volným radikálům, které poškozují naše buňky. Zajímavé je, že schisandra získala své jméno díky plodům, které mají poměrně zvláštní chuť, protože mají pět odlišných chuťových vlastností: hořkou, sladkou, kyselou, slanou a hořkou. To je důvod, proč se někdy nazývá „bobule pěti chutí".

Skladem
Kód: 6452/1363
Značka: BrainMax Pure
499 Kč / ks 412 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190023137

Pozor: jedná se o extra silnou tinkturu s koncentrací 1:1.

Schizandra je asi nejznámější jako podpora zdraví jater a taktéž může pomoci s únavou nadledvin, takže je vhodná pro osoby, které trápí fyzický a psychický stres. Kromě toho podporuje trávicí a dýchací systém a účastní se na pročištění organismu a správné funkci jater.

Zdravotní tvrzení vztahující se ke Schizandře:

  • Adaptogen - stres.
  • Zdroj antioxidantů.
  • Tonikum - podpora mentální pohody.
  • Podpora trávení a jater.
  • Normální funkce dýchacího systému.

 

Ve 100 ml, které jsou v lahvičce je 25 ml alkoholu a 75 ml je voda. Poměr 1:1 znamená, že  tinktura obsahuje 37,5 ml extraktu a 37,5 ml vody. Zbytek je alkohol.

schisandra detail
schisandra details

Schizandra

Schizandra je adaptogenní bylina. Adaptogeny je skupina rostlin, která přežije veškeré povětrnostní podmínky a jednoduše řečeno se adaptovaly na okolní podmínky. Chrání nás před stresem a celkově harmonizují naše tělo i mysl. Schizandra je také bohatá na antioxidanty. Antioxidanty pomáhají tělu bojovat proti volným radikálům, které poškozují naše buňky. 

Výhody bylinných tinktur

Macerování bylin je patrně nejstarší druh zpracování bylin. Rostliny máčené v destilovaném alkoholu napevno zakořenily i v západní medicíně. Alkohol se používá k "rozbití" buněčné stěny rostliny, což umožňuje uvolňování biologicky aktivních sloučeninDo tinktury jsou vybírány rostliny nejvyšší kvality a po důkladném očištění jsou pozvolna louhovány v 25%  alkoholu.Tinktury jsou mnohem koncentrovanější, než samotné odvary z bylin a díky tomu jsou jejich účinky patrnější během kratší doby. Navíc díky obsahu alkoholu mají dlouhou trvanlivost a při správném skladování vydrží i několik let. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

photo1688109633

Jak tinkturu dávkovat? 

2x - 3x denně 2 - 3 ml, nebo dle doporučení lékaře. 1 ml odpovídá plnému zmáčknutí kapátka. Na kofein každý z nás reaguje různě, proto doporučujeme začít s menší dávkou do chvíle, kdy si budete jisti, jak na Vás působí.

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

Složení: Potravinářský alkohol, Schisandra chinensis, voda.

Obsah alkoholu:
25%

Poměr extrakce: 1:1

Vysvětlení koncentrace: Když je tinktura v poměru 1:1 s 25% obsahem alkoholu znamená to, že na 1 díl bylinného výtažku připadá 1 díl celkového roztoku (alkohol a voda).

Původ: Velká Británie

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Skladování: V suchu, na tmavém místě

Hmotnost: 100 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: