BrainMax Pure Pau D'Arco (Lapacho) kořen tinktura 1:1, 100 ml

Pau D'Arco známý také jako Lapacho je nazýván "strom života". Lapacho podpouje funkce imunitního systému, pro zdraví močových cest, k regulaci krevního tlaku a jako podpora kvalitního spánku. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete ji užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu. 

 

 

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 6452/1370
Značka: BrainMax Pure
429 Kč / ks 355 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190023069
Položka byla vyprodána…

Pozor: jedná se o extra silnou tinkturu s koncentrací 1:1.

Lapacho tinktura pochází z kůry stejnojmenného stromu, který pochází z jižní Ameriky. Domorodými kmeny je strom ceněn, protože se dožívá až 700 let a i z tohoto důvodu je označován za "strom života". Byl objeven již před obdobím vlády Inků, kteří ovšem využívání kůry stromů značně rozšířili, a podle toho je odvar z kůry také nazýván čajem Inků. Posiluje zdraví močových cest, činnost ledvin a jako silný antioxidant podpoří imunitní systém. 

Zdravotní tvrzení vztahující se ke Pau D'Arco:

  • Antioxidant.
  • Podpora imunitního systému - přirozená obranyschopnost.
  • Krevní tlak.
  • Normální činnost ledvin a vylučování.
  • Vhodná pro relaxaci a jako podpora spánku.
  • Mikrocirkulace.
  • Extra koncentrovaná tinktura.

 

Ve 100 ml, které jsou v lahvičce je 45 ml alkoholu a 55 ml je voda. Poměr 1:1 znamená, že  tinktura obsahuje 27,5 ml extraktu a 27,5 ml vody. Zbytek je alkohol.

pau darco detail
pau darco detailni

Lapacho obsahuje chinony jako je lapachol, lapachon a jejich deriváty, dále přírodní “antibiotikum” xylodion, saponiny, flavonoidy a kvercetin. Kromě toho obsahuje naftochinon, který má silné účinky proti virům, bakteriím, infekcím i houbám. Lapacho se užívá pro optimalizaci krevního tlaku, spánku, pro relaxaci a kvalitní odpočinek.

Výhody bylinných tinktur

Macerování bylin je patrně nejstarší druh zpracování bylin. Rostliny máčené v destilovaném alkoholu napevno zakořenily i v západní medicíně. Alkohol se používá k "rozbití" buněčné stěny rostliny, což umožňuje uvolňování biologicky aktivních sloučeninDo tinktury jsou vybírány rostliny nejvyšší kvality a po důkladném očištění jsou pozvolna louhovány v 45%  alkoholu.Tinktury jsou mnohem koncentrovanější, než samotné odvary z bylin a díky tomu jsou jejich účinky patrnější během kratší doby. Navíc díky obsahu alkoholu mají dlouhou trvanlivost a při správném skladování vydrží i několik let. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

photo1688109633

Jak tinkturu dávkovat? 

2x - 3x denně 2 - 3 ml, nebo dle doporučení lékaře. 1 ml odpovídá plnému zmáčknutí kapátka. 

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

Složení: Potravinářský alkohol, Tabebuia impeteginosa, voda.

Obsah alkoholu:
45%

Poměr extrakce: 1:1

Vysvětlení koncentrace: Když je tinktura v poměru 1:1 s 45% obsahem alkoholu znamená to, že na 1 díl bylinného výtažku připadá 1 díl celkového roztoku (alkohol a voda).

Původ: Velká Británie

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Skladování: Skladujte na suchém a temném místě.

Obsah: 100 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: