BrainMax Pure Lékořice (Liquorice root), tinktura 1:1, 100 ml

Lékořice je známá svými pozitivními účinky na trávení a zdraví celého trávicího traktu. Má antioxidační vlastnosti, podporuje imunitní systém, přispívá k udržení energie, působí na psychickou stránku, protože navozuje pocity klidu, má pozitivní vliv na nervový, kardiovaskulární systém a slouží jako podpora kloubů a pokožky. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

 

Skladem
Kód: 6452/1362
Značka: BrainMax Pure
359 Kč / ks 297 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190022994

Pozor: jedná se o extra silnou tinkturu s koncentrací 1:1.

Po tisíce let má lékořice svou pověst založenou svými uklidňujícími vlastnostmi. Její blahodárné účinky však sahají ještě dál. Pomáhá zklidnit podrážděný žaludek, podporuje trávení a funkce celého trávicího systému. Kromě toho má přímý vliv na kardiovaskulární systém, podporuje nervový systém a navozuje pocity klidu.

  • Normální trávení.
  • Energie.
  • Imunitní systém - antioxidant.
  • Normální stav kloubů.
  • Duševní zdraví - nervový systém - klid.
  • Normální funkce dýchacího systému.
  • Normální stav pokožky.
  • Močový & reprodukční systém.
  • Prostata.
  • Normální funkce střevního traktu.

 

Ve 100 ml, které jsou v lahvičce je 45 ml alkoholu a 55 ml je voda. Poměr 1:1 znamená, že  tinktura obsahuje 27,5 ml extraktu a 27,5 ml vody. Zbytek je alkohol.

lekorice detail tinktura
lekorice detail

Adaptogenní vlastnosti lékořice

Lékořici ocení osoby trápící stres, ale také ti, kteří potřebuji doplnit energii. Blahodárně působí na klouby a pokožku, podporuje funkce močového a reprodukčního systému a je vhodná pro muže, kteří mají potíže s prostatou. Lékořice obsahuje antioxidanty, což jsou sloučeniny, které pomáhají tělo chránit před oxidativním stresem a tím brání poškození našich buněk. Díky tomu lékořice podporuje imunitní systém. Lékořici nedoporučujeme konzumovat, máte-li vysoký krevní tlak.

Výhody bylinných tinktur

Macerování bylin je patrně nejstarší druh zpracování bylin. Rostliny máčené v destilovaném alkoholu napevno zakořenily i v západní medicíně. Alkohol se používá k "rozbití" buněčné stěny rostliny, což umožňuje uvolňování biologicky aktivních sloučenin. Do tinktury jsou vybírány rostliny nejvyšší kvality a po důkladném očištění jsou pozvolna louhovány v 25%  alkoholu.Tinktury jsou mnohem koncentrovanější, než samotné odvary z bylin a díky tomu jsou jejich účinky patrnější během kratší doby. Navíc díky obsahu alkoholu mají dlouhou trvanlivost a při správném skladování vydrží i několik let. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

photo1688109633

Jak tinkturu dávkovat? 

2x - 3x denně 2 - 3 ml, nebo dle doporučení lékaře. 1 ml odpovídá plnému zmáčknutí kapátka.

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

Složení: Potravinářský alkohol, Glycyrrhiza glabra, voda.

Poměr extrakce: 1:1

Obsah alkoholu: 25%

Vysvětlení koncentrace: Když je tinktura v poměru 1:3 s 45% obsahem alkoholu znamená to, že na 1 díl bylinného výtažku připadá 1 díl celkového roztoku (alkohol a voda).

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Skladování: Skladujte na suchém a temném místě.

Původ: Velká Británie

Objem: 100 ml 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: