BrainMax Myo-Inositol, hormonální rovnováha ženy, 250 g

Inositol je sacharid, přesněji řečeno cukerný alkohol, který se běžně nachází v tělesných tkáních i mnoha potravinách. Inositol je důležitým prvkem pro mnoho pochodů v těle. Zprostředkovává komunikaci mezi buňkami (to znamená, jak buňky komunikují a reagují na podněty), má významný vliv na hormonální rovnováhu u žen, včetně regulace nálady, mírnění příznaků premenstruačního syndromu a PCOS (syndromu polycystických ovarií)BrainMax Myo-inositol je ve své nejlépe vstřebatelné formě a každá dávka obsahuje 2 g inositoluBalení obsahuje 125 dávek.

Skladem
Kód: 47996
Značka: BrainMax
499 Kč / ks 446 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.5 kg
EAN: 8594190034058

Myo-Inositol pro hormonální rovnováhu žen

Inositol je spojován s hormonální rovnováhou u žen, lepší náladou a pomáhá udržovat hladinu glukózy. V mozku inositol zlepšuje komunikaci mezi mozkovými buňkami a hraje roli při syntéze neurotransmiterů. Inositol ovlivňuje aktivitu inzulínu, hormonu, který reguluje hladinu cukru v krvi. Díky svým antioxidačním vlastnostem chrání mozek, kardiovaskulární systém a další tělesné tkáně před poškozením volnými radikály. Inositol je spojován s hormonální rovnováhou u žen, podporuje pravidelný menstruační cyklus, ovulaci a může být efektivní pomocí při syndromu polycystických ovarií.1

 

  • Zlepšení citlivosti na inzulin: PCOS často souvisí s inzulínovou rezistencí. Myo-inositol zlepšuje citlivost těla na inzulín, což může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi a zmírnit některé symptomy spojené s PCOS.
  • Regulace menstruačního cyklu: u žen s PCOS může Myo-inositol pomoci vyrovnat hormonální nerovnováhu a normalizovat menstruační cyklus.
  • Podpora ovulace: může zlepšit funkci vaječníků a podpořit ovulaci, což je zásadní pro ženy s PCOS, které se snaží otěhotnět.
  • Snížení androgenů: může také pomoci snížit hladiny androgenů (mužských pohlavních hormonů), které jsou často zvýšené u žen s PCOS, což vede k redukci takových symptómů jako je nadměrné ochlupení, akné a vypadávání vlasů.
lepsi nalada menstruace
myoinositol-blok uzivani

Lepší nálada v premenstruační fázi

Myo-inositol podporuje reprodukční systém žen a výzkum prokázal výhody použití myo-inositolu u žen s premenstruačním syndromem a u postmenopauzálních žen s metabolickým syndromem. Hraje také roli v aktivaci serotoninových receptorů (neurotransmiteru „dobré nálady“), čímž podporuje jeho využití pro rovnováhu nálady v premenstruační fázi, kdy může být nálada žen jako na horské dráze.

Proč dát přednost Myo-Inositolu před Inositolem? 

Inositol je termín používaný pro skupinu podobných sloučenin známých jako cyklické polyoly a může existovat v několika různých formách, zatímco myo-inositol je specifický typ inositolu a je nejběžnější formou této sloučeniny v lidském těle. Myo-inositol je zkrátka pro tělo přirozenější formou inositolu, kterou tělo zná, a který má významnou roli v řadě buněčných procesů.  

myoinositol vs inositol

Dávkování

Půl lžičky (2 g) rozmíchejte ve 200 ml vody nebo džusu. Užívejte 2x denně. Balení obsahuje 125 dávek.

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

1. UNFER, V, G CARLOMAGNO, G DANTE a F FACCHINETTI. Effects of myo-inositol in women with PCOS: a systematic review of randomized controlled trials. 2012.

Složení: Myo-Inositol.

Skladování: Při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

Upozornění: Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno dětem do 3 let.

Velikost balení: 250 g.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
DL Avatar autora | 6.1.2024
TOP. menstruace i vlasy vyladěny. děkuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: