BrainMax Liposomal Natural Iron, lipozomální železo, 200 ml

Železo je stopový prvek důležitý pro produkci červených krvinek, které se podílí na krvetvorbě, metabolismu aminokyselin a dělení buněkŽelezo bisglycinát je pro tělo nejlépe využitelnou formou a navíc je šetrná k zažívacímu systémuBrainMax Liposomal Natural Iron pochází z listů curry. Murraya koenigii, známá také jako kari list, je tropická rostlina, jejichž listy jsou bohatým zdrojem zdraví prospěšných látek, mezi něž patří i železo. Synergické působení s kyselinou listovou zajišťuje správnou krvetvorbu a přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Komplex je doplněn o aktivní formu vitamínu B12 a vitamín C, který zvyšuje absorpci železa. Tento produkt je vhodný pro dárce krveženy se silnou menstruací, ale také pro vegetariányveganysportovce či jedince s onemocněním trávicího traktu, u kterých nedochází k dostatečnému vstřebávání vitamínů a minerálů. 

Skladem
Kód: 59116
Značka: BrainMax
469 Kč / ks 419 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.4 kg
EAN: 8595726804848

Proč potřebujeme železo?

Železo je stopový minerál, který je důležitý pro tvorbu červených krvinek. Pomáhá transportovat kyslík prostřednictvím hemoglobinu (červeného krevního barviva). Podílí se na imunitních funkcích, kognitivních funkcích, buněčném dělení a snižuje míru únavy a vyčerpání.

lipo zelezo
co zpusobuje nedostatek zeleza_Infografika_cz

Co způsobuje nedostatek železa

Během dne ztrácíme cca 1 mg železa. Vyšší potřeba železa je důležitá převážně v období menstruace, v těhotenství nebo při kojení, kdy se ztráty mohou vyšplhat až na 2 mg. Nedostatek železa vede k anémii, která se projevuje únavou, vyčerpáním, vypadáváním vlasů, ale také bolestmi hlavy, nechutenstvím, suchou pokožkou, trávicími potížemi, točením hlavy, závratěmi, poruchami spánku, bledou pokožkou a u žen silnou menstruací.

Železo pro dostatek energie

Synonymem pro železo je ENERGIE! A to proto, že je klíčovým prvkem pro tvorbu červených krvinek. Ty mají za úkol přenášet kyslík do celého těla. Ovšem železo se také podílí na syntéze ATP adenosintrifosfátu. ATP pomáhá ukládat a přenášet energii v buňkách, potřebnou pro všechny buněčné funkce. A proto je také jedním z hlavních signálů nedostatku železa únava.

lipo zelezo produkt blok
kari listy

Přírodní forma železa z listů curry

Železo není syntetické, pochází z listů curry. Murraya koenigii, známá také jako kari list, je tropická rostlina původem z Indie a Srí Lanky. Tyto lístky nejsou jen kulinářskou pochoutkou, ale jsou bohaté na celou řadu zdraví prospěšných látek. Jednou z nich je železo.

Kdo trpí na nedostatek železa?

Mezi skupiny, které jsou vystaveny vyššímu riziku nízké hladiny železa, patří ti, kdo jsou častými dárci krve, ženy se silnou menstruací, ale také vegetariáni, vegani, aktivní i pasivní sportovci s vysokou mírou zátěže nebo osoby s gastrointestinálním onemocněním, kdy dochází k nedostatečnému vstřebávání vitamínů a minerálů. Nedostatek železa je poměrně častý u těhotných žen. V tomto období se totiž zvyšuje objem krve a zároveň se násobí objem plazmy. To má za následek nižší hladinu hemoglobinu v krvi = anemii. Ta se projeví bolestmi hlavy, vyčerpáním, únavou nebo špatným spánkem.

iron complex
anemie_infografika_czz

Co může způsobit nedostatek železa?

 • Únava a slabost.
 • Bledá pokožka.
 • Studené končetiny.
 • Neschopnost se soustředit.
 • Nepravidelný srdeční rytmus.
 • Nízká úroveň kondice a rychlé zadýchávání.

Užívání železa přispívá k:

 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
 • Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
 • Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu.
 • Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Podílí se na procesu dělení buněk.
lipo zelezo produkt

Dávkování :

Dospělí: 1 krát denně 10 ml (2 čajové lžičky). Děti od 3 let: 1 krát denně 2,5 ml (polovina čajové lžičky). Těhotné a kojící ženy: 1 krát denně 5 ml (jednu čajovou lžičku). Před užíváním dobře protřepejte.

 
 
 
Velikost dávky: 2 čajové lžičky
Balení obsahuje 20 dávek.
Množství v 1 dávce %RHP*
Slunečnicový lecitin
 400 mg **
Vitamín C (kyselina askorbová) 100 mg 83,3%
Železo 20 mg 117%
Vitamín B9 kyselina listová (5MTHF-glukosamin) 400 mcg 100%
Vitamín B12 (methylkobalamin) 75 mcg 3000%
* % denní referenční hodnoty příjmu
*** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

Složení: non GMO slunečnicový lecitin, vitamín C (kyselina askorbová), přírodní elementární železo, vitamín B9 kyselina listová (5MTHF-glukosamin), vitamín B12 (methylkobalamin), demineralizovaná voda, konzervační látka sorban draselný, antioxidant L-askorban sodný, přírodní aroma višeň a citron, přírodní konzervant z rostlin.

Vyráběno v České republice.

Skladování: Při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nesmí užívat lidé s transplantovanými orgány užívající imunosupresiva a alergici na houby. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl. Spotřebujte do data uvedeného na spodní straně obalu. Neotevřené skladujte v chladu, na suchém a tmavém místě. Ideálně v lednici. Po otevření skladujte v lednici maximálně 30 dní. Liposomální výrobky si neukládejte do zásoby. Nejlepší jsou co nejčerstvější.

Velikost balení: 200 ml. Balení obsahuje 20 dávek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: