BrainMax BIO Ashwagandha (ašvaganda), 660 mg, 100 rostlinných kapslí

Zvládněte lépe stres, buďte více v klidu a podpořte své reprodukční zdraví!

 

Ashwagandha, známá jako indický ženšen, je adaptogen pomáhající tělu zvládat stres a má pozitivní vliv na duševní zdraví. Má uklidňující účinky, zvyšuje odolnost na stres, což pomáhá lépe nastolit duševní rovnováhu. Ashwagandha prokazatelně snižuje hladiny stresového hormonu kortizolu, což zlepšuje spánek a redukuje úzkost. Podporuje také kognitivní funkce, jako paměť a koncentrace, což ji činí vhodnou nejen pro studenty a pracující osoby, ale i pro starší osoby, které si chtějí udržet mentální stav. Jde o Ashwagandhu v nejlepší organické kvalitě.

Skladem
Kód: 47841
Značka: BrainMax
319 Kč / ks 285 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190034164
47841 bio ashwagandha
Tip

Kdy může Ashwagandha pomoci?

Potřebujete zvýšit energii a podpořit své zdraví? Ashwagandha, také známá jako indický ženšen, je adaptogenní bylina s mnoha přínosy. Užívá se v ajurvédě pro zlepšení vitality, koncentrace, odolnosti vůči stresu a podpory spánku. Objevte přírodní sílu ashwagandhy pro lepší energii a pohodu.

  • Podpora energie a výdrže: Studie1 zjistila, že suplementace ashwagandhou vedla ke zlepšení výdrže a kardiorespirační vytrvalosti u zdravých sportovců.
  • Podpora reprodukčního zdraví: U mužů zlepšuje kvalitu spermií11, sexuální funkce9 a zvyšuje libido9.  
  • Podpora duševního zdraví: Výzkum4 ukázal, že ashwagandha může pomoci snižovat úroveň stresu a úzkosti.
  • Zlepšení fyzického výkonu: Studie5 ukázala, že ashwagandha může zlepšit svalovou sílu, stejně jako snížit tělesný tuk u mužů.
  • Podpora kognitivních funkcí a paměti: Studie6 naznačuje, že ashwagandha může zlepšovat kognitivní funkce a paměť, zvláště u osob s mírným kognitivním poškozením.
spanek

Snižuje stres, zlepšuje spánek a pomáhá s hormonální rovnováhou

Dle studie7 ashwagandha může ovlivňovat náladu, úzkost a pomáhá snižovat hladiny kortizolu, což je hormon spojený se stresem. Díky snížení stresového hormonu, může bylina pomáhat v boji proti symptomům spojeným s chronickým stresem a úzkostí. Studie8 zkoumající vliv ashwagandhy na spánek potvrdila, že kvůli svým mírně sedativním účinkům, může ashwagandha napomáhat klidnějšímu a kvalitnějšímu spánku. Tato bylina také působí na GABA receptory, což jsou klíčové komponenty pro regulaci spánku a relaxace. Zlepšování odolnosti organismu vůči stresu a únavě, je zvláště prospěšné pro lidi trpící nespavostí nebo neklidným spánkem, a to vše díky svým adaptogenním vlastnostem. U dalších studií10 výsledky naznačují, že ashwagandha může být užitečná pro zlepšení reprodukční zdraví u zdravých žen, které nemají hormonální poruchy, a může přispívat ke zlepšení celkové vitality a pohody.

Zvýšení síly, výkonu, zlepšení libida a kvality spermií

Studie1 ukázala, že ashwagandha může zlepšit svalovou sílu a výkon u mužů. Výzkum zahrnoval muže, kteří užívali ashwagandhu a ukázal zlepšení ve výkonech při posilování a v růstu svalové hmoty. Další výzkum ukázal, že má pozitivní vliv na kvalitu spermií u mužů, zejména u těch s nízkým počtem spermií (oligospermie). Výzkumy ukázaly, že suplementace ashwagandhy může významně zlepšit počet, pohyblivost a celkovou kvalitu spermií. Jeden pilotní výzkum zkoumal účinky ashwagandhy na muže s oligospermií. Účastníci studie užívali 675 mg ashwagandhy (téměř jedna kapsle) denně ve třech dávkách po dobu 90 dní. Výsledky ukázaly 167% zvýšení počtu spermií, 53% zvýšení objemu semene a 57% zvýšení pohyblivosti spermií. Tento nárůst byl minimální u skupiny užívající placebo. Další výzkumy9 potvrzují, že ashwagandha může být prospěšná pro mužské reprodukční zdraví, neboť může zlepšit libido a reprodukční funkce.

zvyseni sily ashwagandha
Adaptogenni efect

Jak fungují adaptogeny? 

Ashwagandha jako adaptogen, je známá svou schopností pomáhat zvyšovat sílu, vytrvalost a optimalizovat hormony. Adaptogeny pomáhají zvyšovat odolnost na stres a snižovat úzkost tím, že zabraňují uvolňování stresových hormonů (CRH -> kortizol). Jinými slovy, pomáhají snižovat potřebu vašeho těla produkovat stresové hormony v reakci na stres. Nedochází tak k adrenálnímu vyčerpání a dalším negativním efektům spojeným s dopady stresu, jako jsou: úzkost, hormonální nerovnováha, ztráta libida nebo problémy se štítnou žlázou.

Dávkování

1 kapsle 1-3 krát po jídle. Doporučujeme užívat 6 týdnů a poté udělat 10 denní pauzu. Následně můžete opět pokračovat v užívání. Nedoporučujeme užívat při onemocnění štítné žlázy bez porady s lékařem.

 
1 rostlinná kapsle
Množství v 1 kapsli %RHP*
BIO Ashwagandha
660 mg
***
* % denní referenční hodnoty příjmu
*** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

 

BIO certifikace CZ-BIO-001

Naše Ashwagandha má BIO certifikát - Produkce ekologického zemědělství mimo EU.

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

1. WANKHEDE, Sachin, Deepak LANGADE, Kedar JOSHI, Shymal R SINHA a Sauvik BHATTACHARYYA. Examining the effect of Withania somnifera supplementation on muscle strength and recovery: a randomized controlled trial. 2015.
 
2. AMBIYE, Vijay R, Deepak LANGADE, Swati DONGRE, Pradnya APTIKAR, Madhura KULKARNI a Atul DONGRE. Clinical Evaluation of the Spermatogenic Activity of the Root Extract of Ashwagandha (Withania somnifera) in Oligospermic Males: A Pilot Study. 2013.
 
3. DONGRE, Atul, Shreya CHAKRABORTY, Uttpal ANAND, et al. Withania somnifera (L.) Dunal (Ashwagandha): A comprehensive review on ethnopharmacology, pharmacotherapeutics, biomedicinal and toxicological aspects. 2021.
 
4. CHANDRASEKHAR, K, Jyoti KAPOOR a Sridhar ANISHETTY. A prospective, randomized double-blind, placebo-controlled study of safety and efficacy of a high-concentration full-spectrum extract of ashwagandha root in reducing stress and anxiety in adults. 2012.
 
5. RAUT, Ashwinikumar A, Nirmala N REGE, Firoz M TADVI, Punita V SOLANKI, Kirti R KENE, Sudatta G SHIROLKAR, Rama A VYIDYA a Ashok B VAIDYA. Exploratory study to evaluate tolerability, safety, and activity of Ashwagandha (Withania somnifera) in healthy volunteers. 2012.
 
6. CHOUDHARY, Dnyanraj, Sauvik BHATTACHARYYA a Sekhar BOSE. Efficacy and Safety of Ashwagandha (Withania somnifera (L.) Dunal) Root Extract in Improving Memory and Cognitive Functions. 2017.
 
7. GOPUKUMAR, Kumarpillai, Shefali THANAWALA, Venkateswarlu SOMEPALLI, T S Sathyanaryana RAO, Vijaya Bhaskar THAMATAM a Sanjaya CHAUHAN. Efficacy and Safety of Ashwagandha Root Extract on Cognitive Functions in Healthy, Stressed Adults: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study. 2021.
 

8. MIKULSKA, Paulina, Marta MALINOWSKA, Milosz IGNACYK, et al. Ashwagandha (Withania somnifera)—Current Research on the Health-Promoting Activities: A Narrative Review. 2023.

9. AJGAONKAR, Ashutosh, Mukta JAIN a Khokan DEBNATH. Efficacy and Safety of Ashwagandha (Withania somnifera) Root Extract for Improvement of Sexual Health in Healthy Women: A Prospective, Randomized, Placebo-Controlled Study. 2022.

10. AMBIYE, Vijay R, Deepak LANGADE, Swati DONGRE, Pradnya APTIKAR, Madhura KULKARNI a Atul DONGRE. Clinical Evaluation of the Spermatogenic Activity of the Root Extract of Ashwagandha (Withania somnifera) in Oligospermic Males: A Pilot Study. 2013.
 

Složení: 100% BIO Ashwagandha (Withania somnifera)

Skladování: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro těhotné a kojící ženy. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Hmotnost: 100 rostlinných kapslí.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JH Avatar autora | 12.2.2024
Jupíííí, konečně v kapslích. Rychlejší, komfortnější, prostě pecka. Díky. Doporučuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: